Dálkový pochod

Dálkový pochod župou Pernštejnskou

První turistický dálkový pochod župou Pernštejnskou byl uspořádán v r. 1992 u příležitosti 100. výročí založení tělovýchovné jednoty sokol Tišnov. Od té doby je pochod pořádan pravidelně, každý rok dne 8.5. Pro turisty jsou připraveny pěší trasy od 7 do 40 km a od roku  1997 také cyklotrasy od 20 do 60 km. Společným cílem všech tras je hrad Pernštejn. Prezentace pro kratší trasy je v Doubravníku na nádraží ČD, pro delší trasy a cyklotrasy pak v sokolovně TJ Sokol Tišnov. Na trasách jsou rozmístěny kontroly s občerstvením – chléb se sádlem, solí a cibulí a čaj. Stejné občerstvení je také k dispozici v cíli na hradě Pernštejně. Pochodu a jízdou  jarní přírodou Tišnovska se pravidelně účastní na 400 turistů a cyklistů.

Letošní ročník je zařazen do akcí Města Tišnova konaných k 75. výročí ukončení II. světové války.

Letošní ročník je uspořádán ve spolupráci s Oblastní charitou Tišnov.

Letošní ročník pochodu je v termínu 8.5.2020 z důvodu nouzového stavu zrušen. Budeme hledat jiný termín

Propojte pohyb s charitou!
Udělejte něco zdravého pro své tělo a něco dobrého pro druhé. Znásobte letos své ušlé/ujeté kilometry pro Oblastní charitu Tišnov.
Vyberte si trasu jako obvykle a zaplaťte startovné. Pokud se v průběhu nebo na konci akce rozhodnete udělat dobrý skutek, znásobte své kilometry libovolnou částkou (např. 10 Kč/km, 20 Kč/km, 50 Kč/km) a podpořte tak Oblastní charitu Tišnov. Svůj příspěvek můžete vhodit do kasičky v průběhu cesty ve Skryjích, nebo v cíli na Pernštejně. Na kontrole ve Skryjích se můžete s Charitou seznámit blíže a zapojit se do fotosoutěže, jejíž výherce dostane balíček vyrobený klienty ve Chráněném bydlení a Sociální rehabilitaci Skryje. Děkujeme, že pomáháte s námi!

Prezentace a start:

Sokolovna Tišnov  7:00 – 10:00 hodin
– pěší trasy 24 a 38 km
– cyklotrasy 40, 50 a 55 Km
(i s návratem do Tišnova)

Doubravník, nádraží ČD  8:00 – 10:00 hodin
– pěší trasy 9 a 18 km

Pěší trasy z aplikace Mapy. cz náhledu a ke stažení ZDE
Cyklotrasy z aplikace Mapy.cz náhledu a ke stažení ZDE

Propozice pro letošní pochod jsou ke stažení ZDE

termín turistického pochodu : 8.5.2020