Dálkový pochod

Dálkový pochod župou Pernštejnskou

První turistický dálkový pochod župou Pernštejnskou byl uspořádán v r. 1992 u příležitosti 100. výročí založení tělovýchovné jednoty sokol Tišnov. Od té doby je pochod pořádan pravidelně, každý rok dne 8.5. Pro turisty jsou připraveny pěší trasy od 7 do 40 km a od roku  1997 také cyklotrasy od 20 do 60 km. Společným cílem všech tras je hrad Pernštejn. Prezentace pro kratší trasy je v Doubravníku na nádraží ČD, pro delší trasy a cyklotrasy pak v sokolovně TJ Sokol Tišnov. Na trasách jsou rozmístěny kontroly s občerstvením – chléb se sádlem, solí a cibulí a čaj. Stejné občerstvení je také k dispozici v cíli na hradě Pernštejně. Pochodu a jízdou  jarní přírodou Tišnovska se pravidelně účastní na 400 turistů a cyklistů.

Letošní ročník je uspořádán ve spolupráci s Oblastní charitou Tišnov.

Termín letošního pochodu je 8.5.2024

PODPOŘTE TIŠNOVSKÝ DOMÁCÍ HOSPIC 

Účastí na Dálkovém pochodu pernštejnskou župou můžete zároveň podpořit také Domácí hospic Porta Vitae provozovaný Oblastní charitou Tišnov, který zajišťuje péči nevyléčitelně nemocným v jejich domácnostech na Tišnovsku a Kuřimsku. Podpořit jej můžete dvěma způsoby:

 

  1. Zastavit se na občerstvovací stanici Oblastní charity Tišnov v Sejřku a za příspěvek dle vašeho uvážení se osvěžit a doplnit energii. K dispozici chlazené pivo Vorkloster, nealko nápoje, palačinky, klobásy z grilu. Celý výtěžek z občerstvení podpoří tišnovský domácí hospic.
  2. Zaregistrovat svou účast na pochodu předem na www.behyprohospice.cz a přispět libovolnou částkou na náš hospic prostřednictvím této stránky. Nezáleží, zda trasu poběžíte, půjdte pěšky nebo pojedete na kole.

 

Prezentace a start:  

Sokolovna Tišnov  7:00 – 10:00 hodin
– pěší trasy 20, 26, 31 a 40
km
– cyklotrasy 24, 45 a 62 Km
(i s návratem do Tišnova)

Doubravník, nádraží ČD  8:00 – 10:15 hodin
– pěší trasa 8 km

Borač, nádraží ČD  7:30 – 10:00 hodin

– pěší trasa 13 km

Pěší trasy z aplikace Mapy. cz náhledu a ke stažení ZDE
Cyklotrasy z aplikace Mapy.cz náhledu a ke stažení ZDE

Propozice pro letošní pochod jsou ke stažení ZDE

termín turistického pochodu : 8.5.2024

Děkujeme za podporu