V sobotu 13.4.2019 se v Lomničce konal 13. ročník zálesáckého závodu zdatnosti. Závodu se zúčastnilo 14 hlídek ve třech kategoriích, celkem soutěžilo 40 dětí. Nejpočetnější kategorií byly děti ve věku 8 -11 let. Z této kategorie bylo 7 hlídek. Na trase dlouhé cca 3 Km bylo rozmístěno 11 stanovišt. Děti řezaly pilou, zatloukaly hřebíky, házely  na cíl, poznávaly souhvězdí, památky a zvířata, překonávaly lanové překážky, sbíraly dřevo na oheň, střílely z luku, hledaly se na mapě a orientovaly se podle buzoly, poznávaly rostliny rostoucí  přímo na trase, vázaly uzly a střílely ze vzduchovky. V cíli pak rozdělávaly oheň z přineseného klestí tak, aby v co nejkratším čase přehořel provázek natažený nad ohněm. V sokolovně pak bylo umístěno stanoviště se zdravovědou a ošetřením zraněného. Pro děti bylo připraveno občerstvení teplý čaj a špekáčky a chléb. V čase mezi vyhodnocením se na hřišti hrála vybíjená.

Děkujeme TJ Sokol Lomnička za pomoc při organizaci závodu a poskytnutí zázemí. Děkujeme zejména Soně Mihulové za výběr tratě a přípravu stanovišť a paní Mihulové za přípravu občerstvení.

Družstva z kategorie 12 – 14  a 15 – 17 let, která zvitězila, postupují do celostátního kola ZZZ, které se koná o víkendu 17.5. – 19.5 2019 v Proseči u LIberce.

Všem vítězům držíme palce, aby se jim v celostátním závodu dařilo !

trasa závodu zde

fotky najdete zde