V sobotu 9.4.2022 se v Jamném konal přebor župy Pernštejnské v Zálesáckém závodu zdatnosti. Závodu se účastnilo 9 hlídek (7 hlídek staršího žactva a 2 hlídky mladšího žactva). Závod byl odstartován ve 14:00 od koupaliště v Jamném. Trať dlouhá 5 kilometrů byla poměrně náročná. Běželo se převážně lesem a hodně do kopce. Běh závodníkům ztěžovalo také nepříznivé počasí, po odstartování závodu propukla sněhová vánice. Na trase čekalo na závodníky 17 stanovišť s různými zálesáckými úkoly, například práce se dřevem, orientace na mapě, hod na cíl, střelba ze vzduchovek, poznávání rostlin, lanové překážky a další.

Hlídky se s nepřízní počasí popraly velmi statečně a závod všichni dokončili ve výborném čase. V kategorii mladšího žactva se na prvním místě umístila hlídka ve složení Kateřina Štveráčková, Tereza Pavlíčková a Jan Zouhar. V kategorii staršího žactva zvítězili Petr Štveráček, Daniel Zeman a Marek Vejpustek. Všem závodníkům patří obdiv za výkony podané v tak náročných podmínkách a velký dík patří také všem rozhodčím.

Po vyhlášení výsledků a rozdání medailí proběhl namísto slavnostního táboráku, z důvodů přetrvávajícího špatného počasí, rychlý přesun do školy v Jamném. Ve škole se hrálo na kytaru a zpívalo. Všichni pak po náročném dni rádi zalezli do teplých spacáků a brzy usnuli. V neděli dopoledne se konala ve škole a v okolí školy zálesácká olympiáda, při které děti plnily úkoly jako plazení, luštění šifer nebo třeba přišívání knoflíku. V 11:00 pak proběhlo ukončení celé akce.

20.-22.5. 2022 se koná v Radíkově u Olomouce přebor ČOS v Zálesáckém závodu zdatnosti, župu Pernštejnskou budou reprezentovat dva týmy z kategorie staršího žactva. První tým poběží ve složení Petr Štveráček, Daniel Zeman a Marek Vejpustek a druhý tým ve složení Eliška Štěpánová, Eliška Vitulová a Eliška Kocmanová. Oběma hlídkám přejeme do závodu mnoho štěstí!

Fotky najdete ve fotogalerii

Výsledková listina je ZDE