Tradiční turistický pochod a cyklojízda s cílem na hradě Pernštějně se letos uskuteční avšak za trochu jiných podmínek než jsme byli zvyklí. Na trasách nebudou kontroly a nebudeme ani v cíli. Účastnické listy vám dáme rovnou na startu při zápisu. Návštěvu hradu už necháme na vašem rozhodnutí a aktuálních podmínkách a možnostech hradu. Aktuální otevření hradu najdete zde.

Letošní ročník je spolupořádán s Charitou Tišnov. Vyberte si trasu jako obvykle a zaplaťte startovné. Pokud se na startu nebo v průběhu akce rozhodnete udělat dobrý skutek, znásobte své kilometry libovolnou částkou (např. 10 Kč/km, 20 Kč/km, 50 Kč/km) a podpořte tak Oblastní charitu Tišnov. Svůj příspěvek můžete vhodit do kasičky v průběhu cesty ve Skryjích nebo v Nedvědici, kde bude mít Charita svůj stánek.

Z Tišnova budou od 7 do 10 hodin startovat tyto trasy:
Pěší trasy:
24 km – Tišnov-Dolní Loučky- Horní Loučky- Skryje-Litava-Pernštejnské Jestřabí-Maňová-Sejřek-Nedvědice
38 km – Tišnov-Štěpánovice-Zahrada-Kaly-Jilmoví-Skryje-Habří-Střítež-Věžná-Smrček-Pernštejn

Cyklotrasy:
24 km:
Tišnov-Lomnička-Šerkovice-Lomnice-Ochoz-Doubravník-Nedvědice
31 km: Tišnov-Lomnička-Šerkovice-Lomnice-Brumov-Osiky-Chlébské-Nedvědice
32 km: Tišnov-Dolní Loučky-Újezd-Skryje-Šafránkův mlýn-Drahonín-Olší-Sejřek-Nedvědice – tato trasa je vhodná pro zdatné cyklisty a horská kola, není vhodná pro děti a elektrokola.
Zpáteční cesta do Tišnova je cca 20 km, zpět můžete jet také vlakem z Nedvědice. Z Černvíru je možno jet mimo silnici po pěšině kolem Svratky až do Doubravníka. Odbočí se před dřevěným krytým mostem.

Z Doubravníka nádraží ČD budou od 8 do 10:15 startovat tyto trasy:
9 km:   Doubravník ČD-Křížovice-Černvír-Nedvědice
18 km: Doubravník ČD-Křížovice-Skorotice-Chlebské-Nedvědice

Trasy ke stažení v aplikaci Mapy.cz najdete na našich stránkách v pravidelných odkaz zde