Letos se už potřetí konal letní příměstský tábor pořádaný Sokolem. Pro tento rok, vedoucí z tábora vymysleli skvělé téma, a to Řečtí Bohové. Za všechny děti z tábora musím říct, že i letos se tábor náramně povedl, ostatně jako každý rok. Vedoucí jsou zde skvělí a nudu s nimi opravdu nezažijete. To stejné i s hrami a programem celého tábora, byli zábavné a jednoduše nebyl čas na to nudit se.
Jak už bylo řečeno letošní táborová hra byla, Řečtí Bohové. V pondělí jsme setkali se samotným Diem a jeho božskou družinou a ti nám řekli, že pokud se chceme stát Bohy, musíme splnit patnáct božských úkolů jako dávný hrdina Hérakles. Za splněné úkoly jsme dostávali barevné korálky, jako důkaz, že jsme úkol splnili. Při plnění úkolů jsme se setkali také s dalšími bohy například s krásnou Afroditou, chytrou Athénou a bájným Poseidonem. Nechyběla ani Artemis, bohyně lovu, bůh Hermés společně s Démétér, bohyní úrody a země. Také se k nám přidal bůh Apollón. Tito bohové na nás po dobu celého tábora dohlíželi jakožto oddíloví vedoucí.
První den na táboře jsme se rozdělili do týmů, ve kterých jsme následně vyráběli skupinové štíty. Také jsme museli uběhnou marathón, který se běžel na kopci Klucanina.
V úterý se nám na obloze zatáhlo a pršelo, naše plány to ale nezkazilo a tak jsme dobyli hradby Tróji.
Na každém správném táboře nesmí chybět ani celodenní výlet, pro nás to byla výprava k řece Styx. Samotná řeka protéká podsvětím a střeží ji převozník Cháron. Ten nás čekal na  koupališti v Rohozci a za zlaté jablko nám dovolil se vykoupat.  Sice trochu sprchlo, ale voda byla báječná.
Čtvrtek jsme převážně strávili v lese, prošli jsme zkouškou pokušení a odpoledne jsme sbírali kouzelný med a také se zúčastnili lovu na kance – na tišnovské lukostřelnici, kde jsme si zastříleli z luku na 3D okruhu. Večer byl táborák na antukovém hřišti u sokolovny. Jako správní táborníci jsme si opekli špekáčky a společně s vedoucími jsme zpívali různé táborové, sokolské i jiné písně. Každá skupina dostala dostala jednu báji a tu musela předvést jako divadlo. Představení byla i taková, že u některých vedoucí padali smíchy.
Večer jsme se vydali do loutkového sálu na přespání v sokolovně. Všechno proběhlo úplně klasicky, vedoucí nás poslali si vyčistit zuby a později i spát. Naše očekávání budíčku, kolem sedmé až půl osmé ráno se během chvíle změnilo na brzkou ranní hodinu. Vedoucí nás nekompromisně vzbudili ve třičtvrtě na jednu ráno. Jedním jsem si jistá, nikdo z nás to nečekal. To, že budeme další úkol plnit takhle brzo ráno, se zpočátku nikomu nelíbilo. Až po začátku noční hry jsme se s tím smířili a hru jsme si všichni užili. I ráno jsme se bavili o noční hře a uvědomovali jsme si, že jsme vlastně rádi, že byla.
Pátek, poslední táborový den jsme se znova vydali do lesa. Vedoucí na nás nalepili papírové kódy s čísly, naším úkolem bylo získat části různých bájí. Mezi tím nás vedoucí chytali, naše kódy vykřikovali a my se tak museli vrátit k Afroditě. Části jsme museli najít, složit a v samotné báji najít a poskládat telefonní číslo. Po zavolání na dané číslo jsme potkali Hérakla, ochutnali jsme božskou ambrozii a vydali se splnit poslední z úkolů. Potřebovali jsme porazit kmen Amazonek, který se sice usilovně bránil, ale po několika pokusech se nám je podařilo zahnat na útěk. Vítězně jsme se vrátili zpět k sokolovně, kde jsme potkali Dia. Všechny nás povýšil mezi Bohy Olympu.
V loutkovém sále na nás čekala obrovská hostina. Po hostině s bohy Olympu, jsme se přesunuli na vyhlášení celotáborové hry, dále se rozdávali diplomy pro nás všechny. Každý měl svůj diplom, něčím výjimečný.
Hermés nás pak pozval na jeho tržnici, s touto návštěvou skončil celý tábor.

Za všechny táborníky bych chtěla poděkovat Všem vedoucím, jsou úžasní. Vymýšlejí skvělé hry a témata, nikdy s nimi nezažijete nudu, opravdu Nikdy. Na to přísahám.
Jako jedna z táborníků, musím uznat, a ráda to uznám, že bych si jiné vedoucí než ty naše na jejich místě nedokázala představit. Také přeji všem táborníkům, stálým či budoucím ať se jim tábor líbí a ať si jej užijí.
Naši vedoucí určitě vymyslí další skvělé hry a všem přeji ať je to mezi námi baví, protože my se s nimi bavíme hodně…

Autorka textu – Jana Kropáčková

fotky z tábora najdete v naší fotogalerii ZDE