V neděli 9.2.2020 proběhla v hale SSK sokolská akademie. Zúčastnilo se jí celkem 260 cvičenců z naší jednoty a z jednoty sokol Lomnička. V hale SSK probíhal od 14 hodin pestrý program vystoupení všech oddílů. Po slavnostním nástupu a úvodním slově nastoupili lukostřelci se svým uměním. Ukázky ze cvičení a tréninků byly pro odlehčení střídány písničkami z pohádky Princové jsou na Draka v provedení Karasova divadla. Na ploše se střídala cvičení dětí se cvičením seniorů a dospělých a na všech byla vidět radost z pohybu a nadšení. Karatisté předvedli své bojové umění i ukázku zápasu. Vrcholem představení bylo vystoupení dvou děvčat na zavěšené obruči a také silová gymnastika, kterou předvedli členové gymnastiky dospělých a spolu s hosty z TJ Sokol Lomnička. Na ploše cvičili celé rodiny a našly se i takové sokolky, které přišly do sokolovny o berlích. Berle odložily v šatně a pak zacvičily tři skladby bez jediného zaváhání.  Z toho je vidět, jak jsou sokolové odolní a oddaní.

Fotky, které fotila slečna Kristina Machová najdete zde

Sestřih z akademie od Tišnovské televize najdete zde