Dálkový pochod

Dálkový pochod župou Pernštejnskou

První turistický dálkový pochod župou Pernštejnskou byl uspořádán v r. 1992 u příležitosti 100. výročí založení tělovýchovné jednoty sokol Tišnov. Od té doby je pochod pořádan pravidelně, každý rok dne 8.5. Pro turisty jsou připraveny pěší trasy od 7 do 40 km a od roku  1997 také cyklotrasy od 20 do 60 km. Společným cílem všech tras je hrad Pernštejn. Prezentace pro kratší trasy je v Doubravníku na nádraží ČD, pro delší trasy a cyklotrasy pak v sokolovně TJ Sokol Tišnov. Na trasách jsou rozmístěny kontroly s občerstvením – chléb se sádlem, solí a cibulí a čaj. Stejné občerstvení je také k dispozici v cíli na hradě Pernštejně. Pochodu a jízdou  jarní přírodou Tišnovska se pravidelně účastní na 400 turistů a cyklistů.

Letošní ročník je uspořádán ve spolupráci s Oblastní charitou Tišnov.

Termín letošního pochodu je 8.5.2023

PODPOŘTE TIŠNOVSKÝ DOMÁCÍ HOSPIC 

Účastí na Dálkovém pochodu Pernštejnskou župou můžete zároveň podpořit také Domácí hospic Porta Vitae provozovaný Oblastní charitou Tišnov, který zajišťuje péči nevyléčitelně nemocným v jejich domácnostech na Tišnovsku a Kuřimsku. Podpořit jej můžete dvěma způsoby:

  1. Pochod je součástí celorepublikové iniciativy Běhy pro hospice. Kdo chce podpořit tišnovský domácí hospic, může se zaregistrovat k účasti na pochodu na www.behyprohospice.cz a přispět na náš hospic. Nezáleží na tom, zda trasu poběžíte, půjdete pěšky nebo na kole.
  2. Každý, kdo se pochodu zúčastní, se může také občerstvit na stanovišti Oblastní charity Tišnov v Křížovicích. Celá výše výtěžku z občerstvení poputuje na tišnovský Domácí hospic Porta Vitae.

Prezentace a start:  

Sokolovna Tišnov  7:00 – 10:00 hodin
– pěší trasy 25, 32 a 42 km
– cyklotrasy 20, 45 a 60 Km
(i s návratem do Tišnova)

Doubravník, nádraží ČD  8:00 – 10:15 hodin
– pěší trasa 9 km

Borač, nádraží ČD  7:30 – 10:00 hodin

– pěší trasa 17 km

Pěší trasy z aplikace Mapy. cz náhledu a ke stažení ZDE
Cyklotrasy z aplikace Mapy.cz náhledu a ke stažení ZDE

Propozice pro letošní pochod jsou ke stažení ZDE

termín turistického pochodu : 8.5.2023

Děkujeme za podporu