V neděli 25. února pořádal T.J. Sokol Tišnov v tišnovské hale Sokolskou akademii. Cílem a účelem této akademie bylo nejen setkání cvičenců jednot patřící pod Župu Pernštejnskou, ale také prezentace činnosti Sokola veřejnosti. Letošní program tak vycházel z velké části ze skladeb připravovaného XVI. Všesokolského sletu. Dále jsme ho doplnili o ukázky z dalších činností našich jednot.

Letošní pořádání akademie tak přímo souvisí s červencovým sletem.
Věříme, že průběžná propagace sletu tak pomůže nejen k popularizaci
samotné akce, ale i dalších sletových akcí.

 

V rámci dne předvedli cvičenci části deseti sletových skladeb určené pro všechny věkové – Méďové, Noty, V peřině, Děti to je věc, Cirkus, Siluety, Spolu, Ženobraní, Borci a Princezna republika. Ukázku ze své sletové skladby předvedli v Tišnově také ženy z ČASPV a muži ze Sokola ve Žďáru nad Sázavou. Velkým potleskem diváci reagovali i na vystoupení malých gymnastek Sokola Tišnov, mažoretek z Lažánek nebo tanečních oddílů Sokola Drásov a Tišnov. Do programu akademie se aktivně zapojili cvičenci 7 sokolských jednot. Vystoupilo 350 cvičících, z toho asi 200 dětí. Vystoupení sledovalo víc jak 700 spokojených diváků. Mezi nimi byli představitelé města Tišnova včele se starostou Bc. Jiřím Pospíšilem.

Závěrem chceme poděkovat jak členům T.J. Sokol Tišnov, kteří se na přípravě a pořádání této akce podíleli, ale také našim partnerům, kteří nás podpořili. A to společnosti Steinhauser Tišnov s.r.o., Gastro Sklep s.r.o.

Tímto bychom Vás rádi pozvali na Župní slet, který se bude konat v sobotu 26. 5. 2018 na hřišti za sokolovnou.

Jiří Veselý – starosta T.J. Sokol Tišnov, Jan Sláma – místostarosta T.J. Sokol Tišnov

Fotografie z akce

Podívejte se do naší fotogalerie.