Pátý ročník celostátní akce ČOS Noc sokoloven se vydařil. Děti plnily úkoly nejen v tělocvičně, ale i venku na hřišti. V tělocvičně děti skákaly přes bednu, šplhaly o tyči ať už klasicky nebo průsíkováním, seznamovaly se s bradly a některé zkoušely i salto. Venku na hřišti pak skákaly do písku, házely míčkem na cíl, ale také chodily na chůdách, po laně a střílely z luku. S divadelníky zpívali písničky z pohádek. Když už se blížil večer, sešli se malí i velcí u ohně na starém antukovém hřišti, opekli si špekáčky, hráli vikingskou hru Kubb a povídali si.

Několik odvážlivců se rozhodlo dostát jménu akce a přenocovat v sokolovně. Odvážlivci se setkali v šatně, kde se vybavili baterkou, tužkou a papírem a vyrazili do setmělé sokolovny hledat tajemnou zprávu. Úkolem bylo najít 30 reflexních koleček rozmístěných po sokolovně a zapsat si jednotlivé kousky zprávy, které na nich byly uvedeny. Úspěšní hledači se pak sešli v zasedací místnosti, kde se vyzbrojili na nadcházející bitvu s padouchy o poklad. Bitva proběhla v tělocvičně, padouši se sice bránili zuby nehty, ale nakonec podlehli přesile  a poklad byl získán. Po bitvě se už všichni uložili ke spaní. Spalo se v tělocvičně na dlouhých kobercích. Ještě se četly sokolské pohádky a zazněly i sokolské písně. Ale nakonec všichni rychle usnuli. Ráno po probuzení byla malá rozcvička na protažení. Pak už se děti pobalily a odebraly se na společnou snídani v zasedací místnosti.

Takováto akce by se neobešla bez dobrovolníků, kterých vzhledem k rozmanitosti akce bylo potřeba hodně, a bez sponzorů. Za špekáčky děkujeme firmě Steinhauser a za pitíčka děkujeme firmě Vitar. 

Těšíme se na další rok. A vy?

 

Fotogalerie Noc sokoloven 2019