Poprvé v dlouhé historii burzy (88. setkání – tedy 44 let od první burzy), se tato akce uskutečnila jako jednodenní venkovní výstava, a to v sobotu 5.června. Díky vstřícnosti Města Tišnov, jsme ji mohli uskutečnit nejen na hřišti za sokolovnou, ale také v ulicích Tyršova, Drbalova, Riegrova a na náměstí Míru. Už v pátek odpoledne se sešla parta sokolů a připravila kozy a desky na hřiště, část desek a koz jsme také rozmístili na ul. Tyršova, Drbalova a Riegrova. Desky a kozy pro náměstí Míru jsme měli uskladněné v hotelu Květnice a v sobotu ráno kolem 6. hodiny již stačilo je jen rozmístit po náměstí.

Občanům, kteří si zapůjčili desku a dvě kozy z ulice Tyršova a Riegrova vzkazujeme, že pokud je chtějí vrátit, mohou je kdykoli donést na sokol. Pokud je potřebují více jak my, tak si je mohou nechat.

Kolem 7. hodiny už začali přijíždět vystavovatelé a po 8. hodině se ulice pozvolna zaplnily návštěvníky. Byla to opravdu velká radost sledovat jaký je o výstavu zájem. Vybírali jsme sice vstupné, ale spíše symbolické a podle vybrané částky bylo cca 2400 návštěvníků. Výstava byla plánovaná do 17 hodin, ale kolem 15 hodiny začalo trochu pršet a vystavovatelé začali balit. Také návštěvníci ubývali. Podařilo se nám část desek včas uklidit, aby nezmokly, ale pak přišel opravdu velký slejvák a bylo hotovo.

I přes propršený závěr byla výstava úspěšná a velký dík patří všem sokolům, kteří se na přípravě a průběhu burzy podíleli. Městu Tišnov a městské policii děkujeme za vstřícnost a pomoc při organizaci. Velké díky pak patří panu Buzrlovi, který to všechno zařídil a vyřídil jak s městem, tak s vystavovateli, kterých zde bylo celkem 90 a to z celé České republiky a také za Slovenska. Ohlasy vystavovatelů i návštěvníků na změnu burzy ve venkovní akci byly velice příznivé, a tak je možné, že tento typ burzy v budoucnu zorganizujeme znovu. Musíme však lépe objednat počasí, v této oblasti máme ještě drobné nedostatky.

Fotky ZDE