Noc sokoloven

Noc Sokoloven

NOC SOKOLOVEN je celostátní akce, která se koná vždy koncem září a umožňuje sokolům i široké veřejnosti  se seznámit s historíí starých sokoloven nahlédnout do různých zakoutí těchto budov.

Noc sokoloven 2019 – program

• 16:00 a 17:00 hod. prohlídka sokolovny s průvodcem (sraz před vchodem)
  • 16:00 – 18:00 hod. testování zdatnosti pro všechny věkové kategorie (přísálí)
  • 16:00 – 18:00 hod. úkoly pro děti, registrace od16:00-17:00 v přísálí
  • 19:00 hod. opékání špekáčků (antukové hřiště)
  • 20:00 hod. přespání v sokolovně – pro přihlášené: max. 30 dětí (6-15 let), hry v tělocvičně, čtení na dobrou noc, společná snídaně, s sebou: spacák, polštářek, plyšák

Noc sokoloven 2018 aneb sokolovnou za pokladem

V letošním roce byla v Tišnově na programu cesta sokolovnou za pokladem s objevováním zajímavých míst, kam se cvičenec nebo návštěvník sokolovny při běžných hodinách cvičení nebo společenských akcí nedostane. Nejenom děti všech věkových kategorií, ale i dospělí návštěvníci se rozhodli zkusit své štěstí a získat indicie k nalezení pokladu, což znamenalo projít skoro celou sokolovnou křížem krážem a na sedmi stanovištích splnit sportovní a vědomostní úkoly. Jak už to tak bývá, cestou museli všichni překonat různé překážky, například nástrahy opičí dráhy, zvládnout šplh o tyči, přeskok přes kozu, cvičení na bradlech, přeskok přes švihadlo a mnohé další. Nejenom děti, ale také dospělí návštěvníci byli nadšeni, když se prošli po ochozu kolem sokolovny, kde na ně čekalo další stanoviště, na kterém museli určit známé tišnovské budovy. Na hřišti za sokolovnou pro návštěvníky měli členové lukostřeleckého oddílu připravenou střelbu z luku na cíl. Nejhorší ale asi bylo, vyjít z hřiště opět po schodech, až pod samotnou střechu sokolovny, kde měl svoje stanoviště Děd Vševěd. Po splnění všech úkolů všichni potřebovali znát odpověď na to, kde je ukrytý poklad a proto žádali Děda Vševěda o radu. Ten jim tuto informaci samozřejmě nedal jen tak zadarmo a mnozí se pořádně zapotili nad řešením jeho otázek. Kde byl poklad nalezen, neprozradíme, ale cesta vedla potemnělou chodbou, osvětlenou pouze několika svícemi, až do tajemného místa, kam většinou nemají návštěvníci povolení vstoupit… Akce se zúčastnilo přes sedmdesát dětí a dospělých, někteří cestu zdolali i vícekrát a všichni se již těšíme, co přinese Noc sokoloven příští rok.

Věříme, že se akce Noc sokoloven líbila a my se budeme na další ročník snažit opět vymyslet zajímavý a pestrý program a doufáme, že se opět naší akce zase hojně zúčastníte.

Fotogalerie k Noci sokoloven je zde

Další fotografie jsou k nahlédnutí na Fb stránkách @SokolTisnov.

Více se o celostátní akci Noc sokoloven dozvíte na stránkách ČOS, kde také můžete najít  přehled všech sokoloven, které se letos k akci připojí.             odkaz ZDE

termín akce:  18.9. 2020 od 16 hodin