Minerál TIŠNOV

Tradiční mineralogická burza Minerál TIŠNOV

Minerál TIŠNOV je již tradiční významná mineralogická akce, která se pořádá v Tišnově dva krát do roka. Její historie sahá až do roku 1975. Patří tedy k nejstarším mineralogickým burzám ve střední Evropě. Výstava je určena jak pro příznivce minerálů v jejich surové podobě, tak pro milovníky minerálů zpracovaných do mnoha podob.

V rámci třídenní výstavy se tak můžete podívat na minerály a kameny všech barev, velikostí a různého složení. Šperky a výrobky z kamenů kombinované se stříbrem, ocelí, kůží a látkou, pak broušené kamínky a kameny všech velikostí, velké leštěné desky a kameny zkamenělých stromů, zkamenělé živočichy apod.

Počátkem roku došlo k organizační změně a spolu se Sokolem Tišnov se na pořádání burzy podílí také galerie PATRIOT, která se rovněž nachází v Tišnově cca 800 m od sokolovny, a je tak možné ji navštívit nejen společně s burzou, ale i během celého roku.

Jarní termín: 24.–26. 4. 2020

Podzimní termín: 6.- 8.11. 2020