+420 549 413 175 sokol@sokoltisnov.cz

Pravidelné akce

Mineral Tišnov

MINERÁL TIŠNOV je již tradiční významná mineralogická akce, která se pořádá v Tišnově dva krát do roka. Její historie sahá až do roku 1975. Patří tedy k nejstarším mineralogickým burzám ve střední Evropě. Výstava je určena jak pro příznivce minerálů v jejich surové podobě, tak pro milovníky minerálů zpracovaných do mnoha podob.

V rámci třídenní výstavy se tak můžete podívat na minerály a kameny všech barev, velikostí a různého složení. Šperky a výrobky z kamenů kombinované se stříbrem, ocelí, kůží a látkou, pak broušené kamínky a kameny všech velikostí, velké leštěné desky a kameny zkamenělých stromů, zkamenělé živočichy apod.

Počátkem roku došlo k organizační změně a spolu se Sokolem Tišnov se na pořádání burzy podílí také galerie PATRIOT, která se rovněž nachází v Tišnově cca 800 m od sokolovny, a je tak možné ji navštívit nejen společně s burzou, ale i během celého roku.

Jarní termín: 24.–26. 4. 2020

Podzimní termín: 6.- 8.11. 2020

Bleděmodrý ples

V příštím roce, po delší odmlce, pořádáme sokolský ples s názvem Bleděmodrý. Účastníci s touto barvou obdrží uvítací dáreček.  Zajištěna je živá kapel, která bude hrát až do 2:00 hodin. Můžete se těšit na veselý program a bohatou tombolu.

termín slavnostního plesu : 25.1. 2020 ve 20:00 –  celá sokolovna

Týden spolu v pohybu

V rámci celorepublikové akce Sokol Spolu v pohybu proběhne i v tišnovské sokolovně testování zdatnosti sportovní i nesportovní veřejnosti všech věkových kategorií. Přijít můžete kterýkoli den odpoledne. Výsledky všech testovaných (beze jmen) poté zveřejníme na webových stránkách www.sokoltisnov.cz. Můžete tak porovnat své výsledky s ostatními. Tuto akci plánujeme zopakovat na konci školního roku a zjistit, jak se kdo zlepšil. Testování bude probíhat v předsálí sokolovny v prostoru šaten.

Plakátek zde

Výsledky – průběžné

termín akce: 16.9. – 20.9. 2019                         od 16 – 19 hodin

Noc Sokoloven

NOC SOKOLOVEN je celostátní akce, která se koná vždy koncem září a umožňuje sokolům i široké veřejnosti  se seznámit s historíí starých sokoloven nahlédnout do různých zakoutí těchto budov.

Noc sokoloven 2019 – program

  • 16:00 a 17:00 hod. prohlídka sokolovny s průvodcem (sraz před vchodem)
  • 16:00 – 18:00 hod. testování zdatnosti pro všechny věkové kategorie (přísálí)
  • 16:00 – 18:00 hod. úkoly pro děti, registrace od16:00-17:00 v přísálí
  • 19:00 hod. opékání špekáčků (antukové hřiště)
  • 20:00 hod. přespání v sokolovně – pro přihlášené: max. 30 dětí (6-15 let), hry v tělocvičně, čtení na dobrou noc, společná snídaně, s sebou: spacák, polštářek, plyšák

Noc sokoloven 2018 aneb sokolovnou za pokladem

V letošním roce byla v Tišnově na programu cesta sokolovnou za pokladem s objevováním zajímavých míst, kam se cvičenec nebo návštěvník sokolovny při běžných hodinách cvičení nebo společenských akcí nedostane. Nejenom děti všech věkových kategorií, ale i dospělí návštěvníci se rozhodli zkusit své štěstí a získat indicie k nalezení pokladu, což znamenalo projít skoro celou sokolovnou křížem krážem a na sedmi stanovištích splnit sportovní a vědomostní úkoly. Jak už to tak bývá, cestou museli všichni překonat různé překážky, například nástrahy opičí dráhy, zvládnout šplh o tyči, přeskok přes kozu, cvičení na bradlech, přeskok přes švihadlo a mnohé další. Nejenom děti, ale také dospělí návštěvníci byli nadšeni, když se prošli po ochozu kolem sokolovny, kde na ně čekalo další stanoviště, na kterém museli určit známé tišnovské budovy. Na hřišti za sokolovnou pro návštěvníky měli členové lukostřeleckého oddílu připravenou střelbu z luku na cíl. Nejhorší ale asi bylo, vyjít z hřiště opět po schodech, až pod samotnou střechu sokolovny, kde měl svoje stanoviště Děd Vševěd. Po splnění všech úkolů všichni potřebovali znát odpověď na to, kde je ukrytý poklad a proto žádali Děda Vševěda o radu. Ten jim tuto informaci samozřejmě nedal jen tak zadarmo a mnozí se pořádně zapotili nad řešením jeho otázek. Kde byl poklad nalezen, neprozradíme, ale cesta vedla potemnělou chodbou, osvětlenou pouze několika svícemi, až do tajemného místa, kam většinou nemají návštěvníci povolení vstoupit… Akce se zúčastnilo přes sedmdesát dětí a dospělých, někteří cestu zdolali i vícekrát a všichni se již těšíme, co přinese Noc sokoloven příští rok.

Věříme, že se akce Noc sokoloven líbila a my se budeme na další ročník snažit opět vymyslet zajímavý a pestrý program a doufáme, že se opět naší akce zase hojně zúčastníte.

Fotogalerie k Noci sokoloven je zde

Další fotografie jsou k nahlédnutí na Fb stránkách @SokolTisnov.

Více se o celostátní akci Noc sokoloven dozvíte na stránkách ČOS, kde také můžete najít  přehled všech sokoloven, které se letos k akci připojí.             odkaz ZDE

termín akce: 20.9. 2019 od 16 hodin

Move week – Týden otevřených dveří TJ Sokol Tišnov

MOVE Week je každoroční celoevropská akce, jejímž cílem je poukázat na výhody aktivního životního stylu a pravidelných sportovních a pohybových aktivit.

V rámci této akce jsme se rozhodli dát veřejnosti možnost nahlédnout a případně se i aktivně zúčastnit (dle kapacity) cvičebních hodin v sokole. Cvičí mladí i ti co se cítí mladí.

Týdenní rozvrh: Rozvrh  
Více informací o jednotlivých cvičení se dozvíte na Cvičení pro všechny 
Pro bližší informace neváhejte kontaktovat jednotlivé cvičitele.

Kromě standardních cvičebních hodin budou v pondělí 16:30 – 18:30 na hřišti za sokolovnou sportovní soutěže a úkoly pro malé i velké děti. Dětem se budou věnovat gymnastky z oddílu starších žákyň. V případě silného deště se program ruší.


termín akce: 27.5. – 2.6.2019

Přespolní běh Klucaninou, memoriál Jaroslava a Boříka Chromých

Pravidelný přespolní běh Klucaninou se koná už po mnoho let. Trasa je vedena po lesních a polních cestách lesa na Klucanině. Start a cíl je  u sokolovny na Drbalově ulici. Okruh měří cca 7,2 km.

Plakát pro letošní závod je ke stažení zde

termín přespolního běhu : 18.5.2019

Prezentace: od 8:30 do 9:15 u sokolovny  

Start:  9:30 hodin od sokolovny v Tišnově 

Dálkový pochod župou Pernštejnskou

První turistický dálkový pochod župou Pernštejnskou byl uspořádán v r. 1992 u příležitosti 100. výročí založení tělovýchovné jednoty sokol Tišnov. Od té doby je pochod pořádan pravidelně, každý rok dne 8.5. Pro turisty jsou připraveny pěší trasy od 7 do 40 km a od roku  1997 také cyklotrasy od 20 do 60 km. Společným cílem všech tras je hrad Pernštejn. Prezentace pro kratší trasy je v Doubravníku na nádraží ČD, pro delší trasy a cyklotrasy pak v sokolovně TJ Sokol Tišnov. Na trasách jsou rozmístěny kontroly s občerstvením – chléb se sádlem, solí a cibulí a čaj. Stejné občerstvení je také k dispozici v cíli na hradě Pernštejně. Pochodu a jízdou  jarní přírodou Tišnovska se pravidelně účastní na 400 turistů a cyklistů.

Prezentace a start:  

trasy 24 ,31 km a cyklotrasy 20, 40 a 60 km: Sokolovna Tišnov  7:00 – 10:00 hodin

trasy 7, 10 a 19 km : Doubravík, nádraží ČD  8:00 – 10:00 hodin

Propozice pro letošní pochod jsou ke stažení zde

termín turistického pochodu : 8.5.2019

Slavnostní ples

V letošním roce slavíme 100 let od založení naší republiky. Toto výročí bychom chtěli řádně oslavit a proto jsme se rozhodli uspořádat slavnostní ples. Ples  se uskuteční 27.10.2018 ve všech prostorách tišnovské sokolovny. Připravujeme slavnostní výzdobu a pestrý program. Průvodcem večera bude F. Trnčák a zahraje Bystřická kapela, která bude hrát až do 2 hodin. Součástí plesu bude také výstava 100 let se sokolem, která bude v tělocvičně.

Před slavnostním plesem proběhne v loutkovém sále od 18:00 slavnostní sokolský večer k ukončení sletového roku a vyhodnocení XVI. všesokolského sletu, který se konal v letos červenci v Praze a kterého se z naší jednoty a celé župy Pernštejnské zúčastnilo téměř 200 cvičenců, cvičitelů a doprodu.

termín slavnostního plesu : 27.10. 2018 ve 20:00 celá sokolovna

termín sokolského večera: 27.10. 2018 v 18:00 Loutkový sál

100 sokolských keší

100 SOKOLSÝCH KEŠÍ REPUBLICE je speciální akce České obce sokolské ke 100. výročí založení Československa. 100 oficiálních keší je umístěno na místech, která jsou úzce spjata s historií našeho státu. Celá akce pak bude vrcholit v prvním červencovém týdnu 2018 u příležitosti XVI. Všesokolského sletu, který je rovněž součástí oslav výročí státu.
Seznam, mapu a podrobnosti o dalších keší najdete na stránkách České obce sokolské

Keš č. 4 Sokolovna Tišnov

Místo: Tišnov, ulice Drbalova
Název: Sokolovna Tišnov
Souřadnice: N 49°21,024 E 016°25,581′ (49.3504031N, 16.4263511E)
Popis místa keše: Budova tišnovské sokolovny se nachází na křižovatce ulic Riegrova a Drbalova. V těsné blízkosti sokolovny naleznete staré volejbalového hřiště, které z jedné strany zastiňuje řada vzrostlých tůjí. Keš je ukryta mezi kořeny poblíž budovy.

Děkujeme za podporu