Společenské akce

Slavnostní ples

V letošním roce slavíme 100 let od založení naší republiky. Toto výročí bychom chtěli řádně oslavit a proto jsme se rozhodli uspořádat slavnostní ples. Ples  se uskuteční 27.10.2018 ve všech prostorách tišnovské sokolovny. Připravujeme slavnostní výzdobu a pestrý program. Průvodcem večera bude F. Trnčák a zahraje Bystřická kapela, která bude hrát až do 2 hodin. Součástí plesu bude také výstava 100 let se sokolem, která bude v tělocvičně.

Před slavnostním plesem proběhne v loutkovém sále od 18:00 slavnostní sokolský večer k ukončení sletového roku a vyhodnocení XVI. všesokolského sletu, který se konal v letos červenci v Praze a kterého se z naší jednoty a celé župy Pernštejnské zúčastnilo téměř 200 cvičenců, cvičitelů a doprodu.

termín slavnostního plesu : 27.10. 2018 ve 20:00 celá sokolovna

termín sokolského večera: 27.10. 2018 v 18:00 Loutkový sál

Noc Sokoloven

NOC SOKOLOVEN je celostátní akce, která se koná vždy koncem září a umožňuje sokolům i široké veřejnosti  se seznámit s historíí starých sokoloven nahlédnout do různých zakoutí těchto budov.

Noc sokoloven aneb sokolovnou za pokladem

V letošním roce byla v Tišnově na programu cesta sokolovnou za pokladem s objevováním zajímavých míst, kam se cvičenec nebo návštěvník sokolovny při běžných hodinách cvičení nebo společenských akcí nedostane. Nejenom děti všech věkových kategorií, ale i dospělí návštěvníci se rozhodli zkusit své štěstí a získat indicie k nalezení pokladu, což znamenalo projít skoro celou sokolovnou křížem krážem a na sedmi stanovištích splnit sportovní a vědomostní úkoly. Jak už to tak bývá, cestou museli všichni překonat různé překážky, například nástrahy opičí dráhy, zvládnout šplh o tyči, přeskok přes kozu, cvičení na bradlech, přeskok přes švihadlo a mnohé další. Nejenom děti, ale také dospělí návštěvníci byli nadšeni, když se prošli po ochozu kolem sokolovny, kde na ně čekalo další stanoviště, na kterém museli určit známé tišnovské budovy. Na hřišti za sokolovnou pro návštěvníky měli členové lukostřeleckého oddílu připravenou střelbu z luku na cíl. Nejhorší ale asi bylo, vyjít z hřiště opět po schodech, až pod samotnou střechu sokolovny, kde měl svoje stanoviště Děd Vševěd. Po splnění všech úkolů všichni potřebovali znát odpověď na to, kde je ukrytý poklad a proto žádali Děda Vševěda o radu. Ten jim tuto informaci samozřejmě nedal jen tak zadarmo a mnozí se pořádně zapotili nad řešením jeho otázek. Kde byl poklad nalezen, neprozradíme, ale cesta vedla potemnělou chodbou, osvětlenou pouze několika svícemi, až do tajemného místa, kam většinou nemají návštěvníci povolení vstoupit… Akce se zúčastnilo přes sedmdesát dětí a dospělých, někteří cestu zdolali i vícekrát a všichni se již těšíme, co přinese Noc sokoloven příští rok.

Věříme, že se akce Noc sokoloven líbila a my se budeme na další ročník snažit opět vymyslet zajímavý a pestrý program a doufáme, že se opět naší akce zase hojně zúčastníte.

Fotogalerie k Noci sokoloven je zde

Další fotografie jsou k nahlédnutí na Fb stránkách @SokolTisnov.

Více se o celostátní akci Noc sokoloven dozvíte na stránkách ČOS, kde také můžete najít  přehled všech sokoloven, které se letos k akci připojí.             odkaz ZDE

termín Noc Sokoloven : 21.9. 2018 ve 17 – 19:00 start v předsálí

Mineral Tišnov

MINERÁL TIŠNOV je již tradiční významná mineralogická akce, která se pořádá v Tišnově dva krát do roka. Její historie sahá až do roku 1975. Patří tedy k nejstarším mineralogickým burzám ve střední Evropě. Výstava je určena jak pro příznivce minerálů v jejich surové podobě, tak pro milovníky minerálů zpracovaných do mnoha podob.

V rámci třídenní výstavy se tak můžete podívat na minerály a kameny všech barev, velikostí a různého složení. Šperky a výrobky z kamenů kombinované se stříbrem, ocelí, kůží a látkou, pak broušené kamínky a kameny všech velikostí, velké leštěné desky a kameny zkamenělých stromů, zkamenělé živočichy apod.

Počátkem roku došlo k organizační změně a spolu se Sokolem Tišnov se na pořádání burzy podílí také galerie PATRIOT, která se rovněž nachází v Tišnově cca 800 m od sokolovny, a je tak možné ji navštívit nejen společně s burzou, ale i během celého roku.

Jarní termín: 27.–29. 4. 2018

Podzimní termín: 2.-4. 11 2018

100 sokolských keší

100 SOKOLSÝCH KEŠÍ REPUBLICE je speciální akce České obce sokolské ke 100. výročí založení Československa. 100 oficiálních keší je umístěno na místech, která jsou úzce spjata s historií našeho státu. Celá akce pak bude vrcholit v prvním červencovém týdnu 2018 u příležitosti XVI. Všesokolského sletu, který je rovněž součástí oslav výročí státu.
Seznam, mapu a podrobnosti o dalších keší najdete na stránkách České obce sokolské

Keš č. 4 Sokolovna Tišnov

Místo: Tišnov, ulice Drbalova
Název: Sokolovna Tišnov
Souřadnice: N 49°21,024 E 016°25,581′ (49.3504031N, 16.4263511E)
Popis místa keše: Budova tišnovské sokolovny se nachází na křižovatce ulic Riegrova a Drbalova. V těsné blízkosti sokolovny naleznete staré volejbalového hřiště, které z jedné strany zastiňuje řada vzrostlých tůjí. Keš je ukryta mezi kořeny poblíž budovy.