Společenské akce

Mineral Tišnov

MINERÁL TIŠNOV je již tradiční významná mineralogická akce, která se pořádá v Tišnově dva krát do roka. Její historie sahá až do roku 1975. Patří tedy k nejstarším mineralogickým burzám ve střední Evropě. Výstava je určena jak pro příznivce minerálů v jejich surové podobě, tak pro milovníky minerálů zpracovaných do mnoha podob.

V rámci třídenní výstavy se tak můžete podívat na minerály a kameny všech barev, velikostí a různého složení. Šperky a výrobky z kamenů kombinované se stříbrem, ocelí, kůží a látkou, pak broušené kamínky a kameny všech velikostí, velké leštěné desky a kameny zkamenělých stromů, zkamenělé živočichy apod.

Počátkem roku došlo k organizační změně a spolu se Sokolem Tišnov se na pořádání burzy podílí také galerie PATRIOT, která se rovněž nachází v Tišnově cca 800 m od sokolovny, a je tak možné ji navštívit nejen společně s burzou, ale i během celého roku.

Jarní termín: 27.–29. 4. 2018

Podzimní termín: 2.-4. 11 2018

100 sokolských keší

100 SOKOLSÝCH KEŠÍ REPUBLICE je speciální akce České obce sokolské ke 100. výročí založení Československa. 100 oficiálních keší je umístěno na místech, která jsou úzce spjata s historií našeho státu. Celá akce pak bude vrcholit v prvním červencovém týdnu 2018 u příležitosti XVI. Všesokolského sletu, který je rovněž součástí oslav výročí státu.
Seznam, mapu a podrobnosti o dalších keší najdete na stránkách České obce sokolské

Keš č. 4 Sokolovna Tišnov

Místo: Tišnov, ulice Drbalova
Název: Sokolovna Tišnov
Souřadnice: N 49°21,024 E 016°25,581′ (49.3504031N, 16.4263511E)
Popis místa keše: Budova tišnovské sokolovny se nachází na křižovatce ulic Riegrova a Drbalova. V těsné blízkosti sokolovny naleznete staré volejbalového hřiště, které z jedné strany zastiňuje řada vzrostlých tůjí. Keš je ukryta mezi kořeny poblíž budovy.