Společenské akce

Noc Sokoloven

NOC SOKOLOVEN je celostátní akce, která se koná vždy koncem září a umožňuje sokolům i široké veřejnosti  se seznámit s historíí starých sokoloven nahlédnout do různých zakoutí těchto budov.

TJ Sokol Tišnov se k této akci připojuje již po třetí. V minulých letech to bylo formou cvičení ve všech prostorách sokolovny, ukázkami cvičebních hodin a prohlídkami sokolovny s komentářem br. Tomáše Knechta.

V letošním roce jsme připravili hru Sokolovnou za pokladem.  Start hry bude průběžný z předsálí sokolovny, kde si vyzvednete hrací kartu. Pak budete plnit jednotlivé úkoly, jejich splnění zaznamená cvičitel na stanovišti do hrací karty.  Vyplnění hrací karty vede k objevení pokladu. Pokud si nebudete  vědět rady, můžete se poradit s dědem Vševědem, který však své rady nedává jen tak, musíte mu také něco předvést. Poslední skupinky může odstartovat v 19:00 hodin, pak se již bude jen čekat na návrat všch hráčů. Pokud se někdo ztratí, může i přespat, žíněnek je dost :o))

Hra je vhodná pro rodiče a děti od 6 let. Skupinky by měly být 2 -3 členné a aspoň jeden by měl umět psát. Je také dobré si vzít tužku. Nějaké budou na startu k dispozici.

Jednotlivá stanoviště budou rozmístěna po celé sokolovně a hřišti za sokolovnou a můžete tedy projít celou budou doslova od sklepa po půdu. Pro zájemce bude opět k dispozici br. Tomáš Knecht, který Vás rád provede celou budou a seznámí s její bohatou historií.

Více se o celostátní akci Noc sokoloven dozvíte na stránkách ČOS, kde také můžete najít  přehled všech sokoloven, které se letos k akci připojí.             odkaz ZDE

termín Noc Sokoloven : 21.9. 2018 ve 17 – 19:00 start v předsálí

Slavnostní ples

V letošním roce slavíme 100 let od založení naší republiky. Toto výročí bychom chtěli řádně oslavit a proto jsme se rozhodli uspořádat slavnostní ples. Ples  se uskuteční 27.10.2018 ve všech prostorách tišnovské sokolovny. Připravujeme slavnostní výzdobu a pestrý program. Průvodcem večera bude F. Trnčák a zahraje Bystřická kapela, která bude hrát až do 2 hodin. Součástí plesu bude také výstava 100 let se sokolem, která bude v tělocvičně.

Před slavnostním plesem proběhne v loutkovém sále od 18:00 slavnostní sokolský večer k ukončení sletového roku a vyhodnocení XVI. všesokolského sletu, který se konal v letos červenci v Praze a kterého se z naší jednoty a celé župy Pernštejnské zúčastnilo téměř 200 cvičenců, cvičitelů a doprodu.

termín slavnostního plesu : 27.10. 2018 ve 20:00 celá sokolovna

termín sokolského večera: 27.10. 2018 v 18:00 Loutkový sál

Mineral Tišnov

MINERÁL TIŠNOV je již tradiční významná mineralogická akce, která se pořádá v Tišnově dva krát do roka. Její historie sahá až do roku 1975. Patří tedy k nejstarším mineralogickým burzám ve střední Evropě. Výstava je určena jak pro příznivce minerálů v jejich surové podobě, tak pro milovníky minerálů zpracovaných do mnoha podob.

V rámci třídenní výstavy se tak můžete podívat na minerály a kameny všech barev, velikostí a různého složení. Šperky a výrobky z kamenů kombinované se stříbrem, ocelí, kůží a látkou, pak broušené kamínky a kameny všech velikostí, velké leštěné desky a kameny zkamenělých stromů, zkamenělé živočichy apod.

Počátkem roku došlo k organizační změně a spolu se Sokolem Tišnov se na pořádání burzy podílí také galerie PATRIOT, která se rovněž nachází v Tišnově cca 800 m od sokolovny, a je tak možné ji navštívit nejen společně s burzou, ale i během celého roku.

Jarní termín: 27.–29. 4. 2018

Podzimní termín: 2.-4. 11 2018

100 sokolských keší

100 SOKOLSÝCH KEŠÍ REPUBLICE je speciální akce České obce sokolské ke 100. výročí založení Československa. 100 oficiálních keší je umístěno na místech, která jsou úzce spjata s historií našeho státu. Celá akce pak bude vrcholit v prvním červencovém týdnu 2018 u příležitosti XVI. Všesokolského sletu, který je rovněž součástí oslav výročí státu.
Seznam, mapu a podrobnosti o dalších keší najdete na stránkách České obce sokolské

Keš č. 4 Sokolovna Tišnov

Místo: Tišnov, ulice Drbalova
Název: Sokolovna Tišnov
Souřadnice: N 49°21,024 E 016°25,581′ (49.3504031N, 16.4263511E)
Popis místa keše: Budova tišnovské sokolovny se nachází na křižovatce ulic Riegrova a Drbalova. V těsné blízkosti sokolovny naleznete staré volejbalového hřiště, které z jedné strany zastiňuje řada vzrostlých tůjí. Keš je ukryta mezi kořeny poblíž budovy.