Cvičení pro všechny

Cvičení pro rodiče s dětmi

Společné cvičení rodičů nebo prarodičů s malými dětmi je ideální aktivitou, při které spolu rodiče a děti tráví společný čas. Děti si navíc postupně zvykají na své vrstevníky a cizí prostředí. K dětem přistupujeme citlivě, volíme takovou náročnost, aby děti vše zvládly a měly pocit úspěchu.

Věková kategorie:

cvičení je vhodné pro děti přibližně od dvou let

Obsah lekcí:

• podpora pohybového vývoje – speciálně vybrané cviky dle předcvičující lektorky
  • stimulující cvičební pomůcky – během lekce používáme velké množství pomůcek, které motivují děti k pohybu, rozvíjejí jemnou motoriku, vnímání barev, tvarů apod.
  • podpora spontánního pohybu – v každé lekci postavíme dětem společně pestrou překážkovou dráhu, kterou s nadšením zdolávají a rozvíjejí své aktuální dovednosti.
  • rozvoj řeči, vnímání rytmu – cvičení doprovází básničky a písničky. Děti si jich mnoho zapamatují a cvičení v jejich rytmu je baví. Rozvoj řeči a pohybových dovedností spolu úzce souvisí, proto básničky s napodobováním zařazujeme do každé lekce cvičení rodičů s dětmi. Řeč, pohyb a rytmus jsou v nich ideálně propojeny a rozvíjejí děti po všech stránkách

Lenka Floriánová – lenka.florianova@seznam.cz
Irena Pálková – palkova.irena@seznam.cz

čtvrtek 17:00–18:00

Nejmladší žactvo

Cvičební lekce je určena pro holky i kluky. Učíme je především základy gymnastiky, jejíž cílem je všestranný pohybový rozvoj a koordinace těla. Učí se tak všeobecné zdatnosti a sportovní výkonnosti.  Všestranné cvičení dále doplňujeme o základy míčových her, florbalu a atletiky.

cvičení je vhodné pro děti od 4 do 7 let

• gymnastika
  • atletika
  • míčové hry
  • florbal

Helena Žižlavská – zizlavskah@seznam.cz
Tomáš Žižlavský – zizlavskytom@gmail.com

čtvrtek 16:00–17:00

Mladší žákyně

Cvičební lekci určenou pro mladší žákyně vedou zkušené lektorky a lektoři. Hlavním smyslem lekcí je rozvíjet v děvčatech obratnost, správné držení těla a všeobecnou sportovní zdatnost. Používáme celou řadu pomůcek a nářadí. Mimo jiné se děvčata učí fungovat v kolektivu a budovat smysl pro kamarádství.

cvičení je určené pro žákyně ve věku 6 až 10 let

• cvičení na nářadí
  • základy sportovní gymnastiky
  • cvičení s náčiním

Eva Brázdová – brazdova62eva@seznam.cz

pondělí 17:00–18:00

Žáci

Cvičební pro žáky (kluky) je zaměřeno především na gymnastiku, ze které speciálně vybíráme nářadí, které patří do mužské kategorie. Mezi tím se také soustředíme na posilování, aby mohli žáci postupně cvičit složitější věci. Na konci cvičení bývá zpravidla odměna formou nějaké hry – nejčastěji vybíjené.

cvičení je určené pro kluky od 6 až 15 let

Obsah lekcí:

• gymnastika – prostná, hrazda, kruhy, bradla, přeskok
  • posilování s vlastním tělem
  • míčové hry pro zpestření lekce

Pavel Hrabec – hrabecp@seznam.cz

úterý 17:00–18:00
pátek 16:00–17:00

Starší žákyně a dorostenky

Obsah cvičení je přizpůsoben tak, aby spolu mohly cvičit dívky různého věku. Základní prvky mohou dívky trénovat společně. Vzájemně se tak od sebe učí a pomáhají si k lepším výkonům. V případě účasti na závodech pak předvádějí sestavu, která je určena právě pro jejich věkovou kategorii.

cvičení je určené pro holky ve věku cca od 12 do 16 let

• gymnastika
  • cvičení s různým náčiním
  • kondiční a protahovací cvičení

Jana Wagnerova – wagnerova@gym-tisnov.cz

pondělí 18:00–19:00

Rekondik, step, bosu

V této lekci cvičení se zaměřujeme na všestranné cvičení. V obsahu hodin se pravidelně střídá rekondik – step – bosu. Rekondik je cvičební hodina zaměřená na aerobní cvičení, posílení problémových partií těla, protažení zkrácených svalů, posilování s malými činkami, posilovací gumou různých pevností, overbally, cvičení s netradičním náčiním. Stepy jsou zase zaměřené na zlepšování fyzické kondice, což pozitivně ovlivňuje činnost srdce a plic. Cvičením na stepech si vypracujete nohy, hýždě i horní části těla. Balanční podložky BOSU zase efektivně procvičí celé tělo. Při cvičení dochází k vyrovnávání zátěže vlastní hmotností a tím dochází k rovnoměrnému procvičení celého těla. Dochází tak k rychlejšímu spalování tuků či posílení svalstva. Zároveň posilujete svalové partie uložené v hlubších vrstvách, které je mnohdy obtížné procvičit.

Obsah lekcí:

• rekondik – aerobní cvičení, posílení problémových partií těla, protažení zkrácených svalů, posilování s malými činkami nebo gumou různých pevností, overbally
  • stepy – cviční na stepech
  • bosu – balanční cvičení zaměřené především na hluboké svalové partie

Eva Brázdová – brazdova62eva@seznam.cz

pondělí 20:00–21:00

Gymbally

Gymbally je cvičení, při kterém se využívají velké gumové míče a je vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Při cvičení na míčích je možné zapojit všechny svalové skupiny. Využíváme např. prvky z aerobiku, pilates apod. Vybíráme takové cviky, které pomáhají posilovat zádové a břišní svaly, šetří klouby a protahují zkrácené svaly.

Obsah lekcí:

• cvičení s prvky pilates
  • balanční cvičení
  • protahovací a posilovací cvičení především zádových a břišních svalů

Ludmila Lubinová – lubinoval@seznam.cz

Termín lekce:

úterý 19:30–20:30 (loutkový sál)

Pilates

Pilates je cvičební metoda, která je zaměřená především na správné fungování svalové hmoty, flexibility těla a správného dýchání. Soubor cviků klade důraz na hluboké vnitřní břišní a zádové svaly a svaly pánevního dna. Tím mají cviky velmi dobrý účinek na páteř. Pilates se tak velmi často doporučuje a cvičí při problémech se zády.

Andrea Vlková

čtvrtek 20:00–21:00